DR. ÖĞR. GÖR.

SERKAN YÜKSEL

İNSAN VE TOPLUM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ / İKTİSAT BÖLÜMÜ

serkan.yuksel@ihu.edu.tr

Hakkında

Kısa Özgeçmiş

Serkan Yüksel, lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme-Ekonomi Yüksek Onur Programı'nda ve London Schools of Economics Ekonomi Bölümü'nde tamamlamıştır. Lisansüstü eğitimine Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde öğretim görevlisi olarak başladı. Ekonomi Yüksek Lisansını tamamladıktan sonra 2019 yılında University of North Carolina at Chapel Hill'den "Master of Science in Financial Econometrics" derecesini almıştır. Doktora çalışmaları sırasında çeşitli üniversitelerde dersler vermiş, ekonomi, finans ve sermaye piyasaları alanlarında akademik çalışmalar yapmıştır.

Özel bir bankadaki kısa ekonomistlik deneyiminin ardından Müstakil İşadamları Derneği'nde çeşitli departmanlarda görev almıştır. Borsa İstanbul A.Ş.'de çalışmıştır. (İstanbul Menkul Kıymetler Borsası)'nda farklı departmanlarda deneyim kazanmıştır: Araştırma ve Geliştirme, Strateji ve İş Geliştirme ve Özel Kalem Müdürlükleri. Dr. Serkan Yüksel, 2018 yılında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi'ne "İstanbul Finans Merkezi Daire Başkanı" olarak atanmıştır.

Serkan Yüksel, atandığı görevi ve küresel finans piyasalarının ve küresel finans merkezlerinin geliştirilmesi konusundaki akademik araştırmaları ile finansal piyasaların geliştirilmesi için çalışmalarını yoğunlaştırmaktadır. Dr. Serkan Yüksel, Bahar 2021'den bu yana Ekonomi Bölümü'nde Yarı Zamanlı Öğretim Görevlisi olarak görev yapmaktadır.