PROFESÖR DOKTOR

AYLİN GÖZTAŞ

LİSANSÜSTÜ EĞİTİM ENSTİTÜSÜ / RADYO, TELEVİZYON VE SİNEMA ANABİLİM DALI

aylin.goztas@ihu.edu.tr

Hakkında

Kısa Özgeçmiş

Prof. Dr. Aylin Göztaş, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde Profesör olarak görev yapmaktadır. Akademik kariyerine Ege Üniversitesi'nde Araştırma Görevlisi olarak başlayan Göztaş, daha sonra aynı üniversitede Doçent ve Profesör unvanlarını almıştır. Lisans eğitimini Ege Üniversitesi Basın ve Yayın Yüksekokulu'nda, yüksek lisans ve doktorasını ise yine Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde tamamlamıştır.

Göztaş, iş dünyasında da çeşitli roller üstlenmiş, Çimentaş A.Ş. ve Vestel A.Ş.'de Halkla İlişkiler Görevlisi, ABA Group International'da İnsan Kaynakları ve Tanıtım Koordinatörü, Gilan Mücevherat A.Ş.'de Ege Bölge Müdürü ve Güçbirliği Holding'de Halkla İlişkiler ve Tanıtım Müdürü olarak çalışmıştır.

Akademik çalışmaları ve ders verdiği konular arasında Halkla İlişkiler, Kriz Yönetimi, Toplam Kalite Yönetimi, Kurumsal İletişim, Proje Yönetimi ve Yeni Medya yer almaktadır. Ayrıca uluslararası ve ulusal pek çok konferansta konuşmacı olarak yer almış ve çeşitli araştırma projelerinde görev almıştır.

Göztaş, İngilizce ve Fransızca dillerinde yetkinlik sahibidir. Eğitim, iş dünyası ve akademik alanda geniş bir deneyime sahip olan Göztaş, özellikle halkla ilişkiler, kriz yönetimi ve toplam kalite yönetimi konularında uzmandır.